sobota, 17 września 2016

Podsumowanie 1 kolejki fazy grupowej CL

Pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów nie obfitowała w niespodziewane wyniki. Większość faworytów swoje mecze wygrała, zazwyczaj wysoko. Hit kolejki, czyli spotkanie PSG z Arsenalem zakończyło się podziałem punktów, do czego mocno przyczynił się Cavani marnując kilka stu procentowych sytuacji. Barcelona rozbiła Celtic 7:0 dając jasny sygnał, że tegoroczna Liga Mistrzów ma należeć do nich. Równie dobrze poradził sobie Manchester i Bayern, bezproblemowo wygrywając swoje spotkania. Juventus nie dał rady ograć u siebie Sevilli, jednak i tak zaprezentował się nieźle. Leicester pokazał, że też ma potencjał aby namieszać w tegorocznych rozgrywkach, pokonując Club Brugge 3:0. Emocje towarzyszyły z pewnością końcówce meczu Realu Madryt ze Sportingiem. Portugalczycy do 89 minuty prowadzili 1:0 i prezentowali bardzo dobrą grę. Wtedy jednak odezwał się geniusz Cristiano Ronaldo, którego przepiękny gol z rzutu wolnego dał Realowi remis. Na tym jednak się nie skończyło. Kilka minut później Alvaro Morata dostał idealną piłkę od Jamesa i dał Królewskim 3 punkty. A co u Legii? A no bez niespodzianki, Borussia dała mistrzowi Polski bolesną lekcję gry w piłkę wygrywając aż 6:0. Wygrać udało się też Napoli, które odrobiło bramkową stratę i ostatecznie ograło Dinamo Kijów 2:0. Podsumowując na początku Champions League mieliśmy dużo goli i dosyć spodziewane wyniki. Zabawa dopiero się jednak zaczyna.